צרו קשר

  ּ

  תיק שטח

  מהו תיק שטח, מי אחראי לבנות ולנהל אותו ואיך עושים זאת בצורה יעילה? כל התשובות ממתינות לכם בהמשך המאמר

  אי אפשר לצפות מראש את כל התרחישים האפשריים וגם לא תמיד ניתן להתגונן מפניהם, אך יש נהלים וצעדים שניתן לנקוט, במטרה להפחית את הסיכון. תיק שטח הוא אחת הדוגמאות לכך.

  מהו תיק שטח?

  תיק שטח הוא למעשה אוגדן מסמכים, הנחשב לדרישת חובה של שירותי הכבאות וההצלה כתנאי לקבלת רישוי עסק או מוסד וכן היתר בנייה. המסמכים מפרטים את נהלי הבטיחות במצבי חירום ומכילים את כל הנתונים הרלוונטיים אודות המבנה.

  בין המסמכים שצריכים להופיע בתיק, נכללים גם: רקע על המקום ופרטים אודות המבנה, תוך התייחסות לגורמי סיכון ייחודיים הקיימים במקום, תכניות אדריכליות, פירוט יציאות חירום, דרכי גישה ומרחבים מוגנים, רשימת צוותי חירום עם פרטי קשר, פירוט מערכות בטיחות כולל ארונות כיבוי אש, גלאי עשן וכן הלאה ונהלים לשעת חירום.

  המטרה: מזעור סיכונים

  המטרה של תיק שטח היא לאפשר ניהול מהיר ומאורגן של אירוע חירום על ידי אחראי הבטיחות שמונה על ידי המעסיק וכוחות ההצלה והכיבוי המוזעקים למקום. בין המקומות המחויבים בהחזקת תיקי שטח ניתן למנות בתי חולים, מלונות, קניונים, אולמות וגני אירועים, מפעלים, מוסדות לימוד ומוסדות תרבות.

  עריכת תיק שטח

  אם יש בבעלותכם מבנה או עסק עליו חלה חובת תיק שטח, אתם חייבים לדאוג להכנה והחזקה של תיק כזה. מכיוון שמטרת התיק היא לוודא ניהול יעיל ובטוח של מצבי חירום בזמן אמת, יש לוודא שהמידע המופיע בו מדויק וכי הוא ערוך בצורה הנכונה.

  לשם כך, אנו מציעים את שירותינו. חברת מן יועצים ומתכננים היא חברה מובילה בתחום שירותי ייעוץ בטיחות ונגישות. צוות המומחים שלנו יודע לבצע אפיון מדויק, מהיר ומקצועי של גורמי סיכון וליקויי בטיחות, לנהל סקר סיכונים ולהכין תכניות בהתאם. בנוסף, אנו מציעים שירות כתיבה ועריכת תיק שטח.

  באמצעות השירות שאנו מציעים, תוכלו להיות רגועים שהתיק עומד בדרישות המחייבות ומכיל בתוכו את כל המסמכים הרלוונטיים. התיק יעמוד בביקורות ובתנאי הסף לקבל רישוי והיתרים, אך מעל הכל, ישמש כאמצעי בטיחות והגנה על השוהים במבנה במידה ויתרחש אירוע חירום.

  עדכון תיק שטח

  אנו דואגים לבצע עדכון של תיקי שטח, באופן תקופתי, כדי לוודא שכל שינוי שנערך בתחום הקשור לבטיחות, יופיע בתיק. השינויים יכולים להתרחש בעקבות מעבר לכתובת חדשה, הרחבה של המבנה הקיים לצורך הגדלת העסק, צמיחה במספר העובדים, שיפוצים או לאחר אירוע שריפה ואירועי חירום נוספים. כמו כן, אנו מקפידים להתעדכן בחקיקה הנוגעת לתחום הבטיחות, כך שאם יצאו הנחיות חדשות נוודא לבצע התאמות בנהלים ובמסמכים המופיעים בתיק.

  תיק שטח נדרש על ידי שירותי כבאות והצלה, וכולל בתוכו את המערך האירגוני והבטיחותי לניהול אירוע שריפה, בשגרה ובמצבי חירום. בתוך תיק השטח נמצאים נתונים המאפשרים התארגנות מהירה של צוות החירום המקומי וגם הכנה נאותה של השטח עבור כוחות כיבוי והצלה שמוזנקים לאירוע. צוות היועצים של מן בטיחות ונגישות מכיר את הרגישויות והקשיים המגיעים יחד עם תהליכי הרישוי והבטיחות השונים וערוך לעמוד לרשותכם כדי לתת לכם שירות אדיב ומקצועי ולהקל על השלבים בהכנת תיק השטח.

  אילו מבנים נדרשים להציג תיק שטח?

  אם אתם מנהלים, בונים, או מתכננים להקים אחד מהמבנים הבאים, תצטרכו להציג תיק שטח:

  • קניונים
  • אולמות וגני אירועים
  • אצטדיונים ואולמות ספורט
  • יועץ בטיחות אש
  • בנקים
  • בתי אבות
  • כפר נוער
  • בתי מלון
  • מבני תעשייה
  • בתי מסחר
  • בתי קולנוע
  • אולמות לכנסים
  • תאטראות
  • מבני משרדים גדולים מ 2,000 מ"ר
  • מוזיאונים
  • בתי חולים

  מבנים רבים נמצאים בסיכון בגלל ריבוי המשתמשים בהם וגם בגלל ריבוי המתקנים במבנה. בהתאם, תיק השטח מאפשר היערכות מוקדמת של המשתמשים במבנה, של שירותי הכבאות ושל משטרת ישראל – לאירוע שריפה או אירוע מסכן חיים אחר. שירותי החירום יוכלו להשתמש בתיק השטח כדי להכיר את המבנה ולהיערך מראש במקרה של אירוע מסכן חיים.

  בתוך תיק השטח יהיו מספר נתונים:

  החל מרקע על הארגון, פירוט כלל שטחי האתר, דרכי גישה, מערכות התראה וכיבוי, פירוט של גורמי סיכון, תכניות בטיחות אש ונוהלי חירום ושגרה רלוונטיים. וזאת, כדי לטפל בצורה יעילה ומיטבית במבנה ובשוהים בו במקרה הצורך ולצמצם את מספר הנפגעים ואת הנזק למבנה.

  לעמוד בדרישות

  חברת מן בטיחות ונגישות מעסיקה צוות מומחים המנוסה באפיון מדויק ומקצועי של גורמי סיכון ובניהול סקר סיכונים. כל אלה מאפשרים לנו להציע לכם שירות כתיבה ועריכה של תיק שטח. השירות שאנו מציעים יבטיח לכם שהתיק עומד בדרישות המחייבות ומכיל בתוכו את כל המסמכים הרלוונטיים. התיק יעמוד בביקורות ובתנאי הסף לקבל רישוי והיתרים ומעל הכול, ישמש אמצעי בטיחות והגנה על השוהים במבנה במידה ויתרחש אירוע חירום.

  אנו מביאים עמנו ניסיון רב, יחס אדיב ואישי לכל לקוח ורמה מקצועית ללא פשרות. כשמדובר בבטיחות שלכם, אנחנו לא לוקחים סיכון.

  תיק שטח כיבוי אש

  תיק שטח כיבוי אש

  הכנתו של תיק שטח כיבוי אש הינה חלק בלתי נפרד מדרישות כוחות כיבוי האש ועליכם יהיה להשלים משימה זו על מנת שתוכלו לקבל אישור למבנה שלכם ולהמשך פעילותו של העסק. חברת "מן בטיחות ונגישות" תוכל לסייע לכם ביצירתו של תיק שטח מדויק ומעמיק אשר יאפשר לכל ארגון להתכונן ולהתמודד ביעילות עם מגוון רחב של מצבים מסוכנים, זאת לרבות מצב בו פורצת שריפה באופן פתאומי.

  מה כולל תיק שטח כיבוי אש?

  קיומו של תיק שטח כיבוי אש הינו הכרחי על פי החוק ונועד לאפשר לכוחות הביטחון להתמודד עם מצבי חירום שונים בצורה יעילה ומהירה. תיק השטח יכלול למעשה מספר פרטים חשובים, זאת לרבות מידע על המבנה עצמו ודרכי הגישה אליו, תיאור מפורט של כל אגפי המבנה, תיאור הסיבה הסמוכה למבנה, פירוט של מערכות אספקת המים ומערכות גילוי וכיבוי אשר הנמצאות בשטח, פירוט מערכת החשמל ומערכי המילוט במצבי חירום.

  כלל המידע אשר יופיע בתיק השטח יאפשר להיערך מוקדם כלל הניתן למצבי חירום מורכבים, זאת לרבות שריפות. המידע יאפשר לכוחות המשטרה ושירותי הכבאות להתמודד ביעילות, במהירות ובצורה הבטוחה ביותר להתמודד עם כל מצב.

  מתכוננים למצבי חירום

  הכנתו של תיק שטח מהווה חלק בלתי נפרד מהתכנון של כל ארגון ומבנה לשעת חירום. חשוב לציין כי על מנת שהכנתו של התיק תתבצע בצורה הנכונה וכי דבר לא יחסר בו, הרי שמומלץ יהיה לפנות אל חברת "מן בטיחות ונגישות" אשר תטפל בכל היבט של התיק באופן המדויק והמקצועי ביותר.

  למעלה

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   ּ