צרו קשר

  ּ

  ממונה בטיחות

  בכל מקום עבודה המעסיק מעל ל-50 עובדים חלה על ההנהלה חובה למנות גורם שישמש כממונה בטיחות. במן יועצים ומתכננים מציעים לכם שירות של ממונה בטיחות מוסמך ובעל ניסיון.

  לממונה בטיחות יש תרומה רבה בכל מפעל ומקום עבודה. באמצעות ביצוע סקר סיכונים וכתיבת נהלי בטיחות, הנהלת המקום וצוות העובדים ידעו כיצד לנהוג במקרי חירום וניתן יהיה לנהל את האירוע ללא לחץ או חוסר אונים, תוך מזעור נזקים והפחתת הסכנה לפגיעה ברכוש וחיי אדם.

  תפקידיו של ממונה בטיחות

  ממונה בטיחות אחראי לייעץ למעסיק בכל הקשור לתחום הבטיחות, כולל איתור מפגעים, התראה על סכנות, בניית תכנית שנתית, הטמעת נהלי בטיחות בקרב ההנהלה והעובדים, בדיקת המתקנים והמבנה על פי הנחיות החוק, ניהול סיכונים והעברת הדרכות שנתיות.

  ממונה הבטיחות חייב לקיים תקשורת רציפה עם המעסיק כדי להתריע על סכנות, ליקויים ומפגעי בטיחות ולוודא שההנהלה פועלת כדי לתקן וליישם את הנהלים. בנוסף, הממונה צריך לבצע מעקב וניטור באופן שוטף. במידה ואירע אירוע בטיחותי, ממונה בטיחות אחראי על בדיקת האירוע והפקת לקחים כדי למנוע הישנות של המקרה.

  יועץ בטיחות אש 

  מכשולים וקשיים

  ממונה בטיחות נתקל לא פעם בקשיים מכיוונים שונים. הקשיים יכולים לבוא לידי ביטוי בדרישות חדשות מצד הרשויות והחוק בישראל, חוסר שיתוף פעולה מצד העובדה ואי מתן תמיכה על ידי ההנהלה. מסיבות אלו, חשוב שממונה בטיחות יהיה איש מקצוע אחראי, אמין ואסרטיבי, שידע ליצור תקשורת בריאה מול הנהלת המקום ולגייס לטובת העניין את בעלי התפקידים וצוות העובדים.

  ממונה בטיחות מטעם מן יועצים ומתכננים 

  על פי החוק, המעסיק צריך למנות לתפקיד אדם שעבר קורס ממונים על בטיחות והוסמך על ידי מפקח עבודה ראשי. לא כל אחד יכול להירשם לקורס ממונים על בטיחות ויש דרישות סף לקבלה ללימודים.

  כדי לשמור על אישור בתוקף, יש לעבור מעת לעת ריענון. היקף העבודה הנדרש משתנה ממקום עבודה אחד לאחר ולא תמיד משתלם לשלוח את אחד מעובדי החברה לקורס ולמנות אותו כממונה בטיחות. בנוסף, יש תחומי התמחויות שונים כגון בטיחות בעבודה עם קרינה, בטיחות במוסד לשירותים רפואיים, בטיחות בעבודה עם חומרים כימיים וחומ"ס ועוד.

  לשם כך, חברת מן יועצים ומתכננים, מעמידה לרשותכם שירותי ממונה בטיחות בהתאמה אישית לצרכי העסק. היתרונות בהעסקת ממונה בטיחות דרכנו הם רבים וכוללים בין היתר:

  • עבודה עם ממונה בטיחות מוסמך בעל אישור בתוקף.
  • הכרות מעמיקה עם דרישות החוק וידע רחב בתחום הבטיחות.
  • גמישות מבחינת היקף משרה תוך התאמה לצרכים הייחודיים של כל לקוח.
  • כתיבת נהלים בהתאם לרמת הסיכון לאחר ביצוע סקר סיכונים מקצועי.
  • מתן שירותי ייעוץ, תכנון וליווי בפרויקטים לעסקים ומפעלים קטנים וגדולים.

  לשירותי ממונה בטיחות ותיאום פגישת ייעוץ, אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר ונשמח להכיר לכם את צוות המומחים שלנו. יחד נעבוד בטוח.

  למעלה

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   ּ