צרו קשר

  ּ

  ממונה בטיחות אש | יועץ בטיחות אש

  ליווי מקצועי ושירותי ייעוץ, תכנון ורישוי ע"י בטיחות אש ללקוחות פרטיים ולמגזר העסקי והמוסדי.

   

  יועץ בטיחות אש

  על פי שירותי הכבאות ודרישות חוק התכנון והבנייה (תשכ"ה – 1965), יש להגיש תכנית בטיחות אש עבור כל מבנה, בין אם מדובר במבנה עומד או מבנה הנמצא בתהליכי בנייה. מטרת התכנית היא למנוע נזקים חמורים לרכוש וחיי אדם היכולים להיגרם כתוצאה מדליקה.

  עבודתו של יועץ בטיחות אש כוללת טווח רחב של תחומי אחריות. בין השאר, הוא אמון על גיבוש תכנית בטיחות אש ותכנון מוקפד של כלל המערכות לגילוי האש וכיבויה. זאת כמובן בהתאם להנחיות המפורטות של נציב הכבאות הארצי.

  בגלל הסכנה הפוטנציאלית הגדולה שעלולה לגרום דליקה או בעירה לא מבוקרת של אש, הוחלט על פי חוק, כי כל מבנה חייב באישור נספח בטיחות אש חתום, המאשר כי המבנה עומד בכל התקנים, מוגן ומצויד להתמודדות במקרה של פריצת דליקה. חשוב לזכור, כי תקנות אלו נועדו להגן עליכם, על הנכס שלכם ועל הלקוחות/ מבקרים מפני נזקיה של האש.

   אילו עסקים זקוקים לשירותיו של יועץ בטיחות אש?

  תחת ההגדרה של עסק שהמבנה שלו זקוק לייעוץ של יועץ בטיחות אש מוסמך ו/או גיבוש תכנית בטיחות אש נמצאים עסקים שצריכים  ( על פי חוק) לדאוג לבטיחות של המבנה והאנשים שבתוכו על מנת למנוע אסון עקב דליקה. אלה יכולים להיות מרכזי קניות וקניונים, כולל מרכזי קניות פתוחים ושווקים, בתי ספר, מכללות ואוניברסיטאות, מפעלים ומבני תעשייה, אולמות וגני אירועים, בתי אבות ומבני ציבור ועוד ועוד. תפקידו של יועץ בטיחות אש הוא לבחון את המבנה וסביבותיו, לשכלל את כלל מרכיבי הסכנה לפריצת דליקה ואת אמצעי הכיבוי ודרכי המילוט מהשטח במקרה אסון.

  שימוש בשירותיו של יועץ בטיחות אש הכרחי כחלק בלתי נפרד מהוצאת היתרי בניה וכחלק מהליך קבלת רישיון עסק.

  סכנות התפרצות דליקה

  כל מבנה יכול להפוך למלכודת אש מסוכנת תוך זמן קצר ולהוות סכנה לכל השוהים בתוכו. כדי למנוע מצבים של פגיעה בחיי אדם או ברכוש, יש להקפיד על הכנת תכניות בטיחות אש ועמידה בתקנים המחייבים על פי החוק.

  מכאן חשיבותם הקרדינלית של יועצי בטיחות אש. שכן, בטיחות כיבוי אש הכרחית להגנה על הנכס ועל השוהים בו מפני שריפה והתמודדות עימה במידה והיא אכן פורצת.

  כבעלי המבנה או יזמי הבנייה, האחריות לבטיחות מוטלת עליכם, אך אתם לא לבד. מן יועצים ומתכננים, מעמידים לרשותכם שירותי ייעוץ בטיחות אש מקיפים.

  יועץ בטיחות אש יסייע לכם בהסדרת כל הסוגיות, כולל גיבוש תכנית בטיחות אש מפורטת ודאגה לכל הפרטים הקטנים הדורשים אישור לשם הוצאת נספח בטיחות אש, כולל הנפקת כל האישורים הבירוקרטיים החוצים.

  שירותי ייעוץ בטיחות אש

  מלבד הכנת תכנית בטיחות אש, השירות שלנו כולל את הסעיפים הבאים:

  • ביצוע סקר בטיחות אש            ●  טיפול בבקשות בטיחות אש לקבלת היתרי בנייה
  • הכנת תיקי שטח                     ●  פיקוח בטיחות אש
  • ביקורות ותחזוקה                    ●  המלצות לנותני שירות מוסמכים בתחום

  בנוסף, ניתן לפנות אלינו לצורך העברת הדרכות לעובדים בתחום בטיחות אש, המועברים בהתאם לדרישות שירותי הכבאות.

  יועץ בטיחות אש שעושה את עבודת הכנת תיק השטח עבור לקוחותיו, מבצע עבודת חקר מעמיקה על המבנה שכוללת:

  1. מידע כללי על המבנה
  2. שרטוטים לצד תכניות ומפות מפורטות של המבנה וסביבותיו, כולל רישום מדוקדק של כל אמצעי הבטיחות המצויים במתחם.
  3. פירוט של דרכי הגישה למבנה, בעיקר עבור רכבי חילוץ והצלה. בכלל זה גם פירוט של כל הכניסות והיציאות מן המבנה, דרכי מילוט ורחבת חירום לרכבי כיבוי אש, חילוץ והצלה.
  4. תיק השטח כולל תיעוד מדויק, כולל תמונות של כל מיקומי אמצעי גילוי וכיבוי האש וכן של כל מערכות החשמל.
  5. מידע על כל החומרים המסוכנים המצויים במתחם, חומרים דליקים, גז ומצבורי דלק רעלים שונים וכיו"ב.
  6. נהלים והוראות לשעת חירום.

   

  איך תבחרו יועץ בטיחות אש בצורה הטובה ביותר?

  כפי שציינו בתחילת המאמר, עבודתם של יועצי בטיחות אש חיונית וחשובה לשמירה הן על חיי אדם והן על רכוש. משום כך חשוב שבחירת יועצי בטיחות אש תתבצע באופן שקול ותוך שימת הדעת על מספר מרכיבים הכרחיים לפעילות מקצועית ולשמירה על הבטיחות שלכם ושל המבנה שלכם. כדי שתדעו שבחרתם ביועץ בטיחות אש המקצועי והמיומן ביותר, הרכבנו עבורכם רשימה קצרה עם נקודות לבחינה:

  1. הסמכות מקצועיות – חשוב כי תוודאו כבר על בתחילת ההתקשרות ביניכם, כי לאיש המקצוע שפניתם אליו קיבל את כל התעודות וההסמכות הנחוצות לביצוע העבודה באופן היסודי הנדרש, כמו גם להנפקת האישורים המוסדיים שאתם מחויבים להוציא.
  2. ותק וניסיון בתחום – ממש כמו בתחומים אחרים, גם כאן, ניסיון מעשי עשיר משמעותו התמודדות עם מגוון מקרים, ידע מעמיק יותר ומסוגלות ברמה גבוהה יותר לתת מענה מקצועי ומהיר , תוך הבחנה מוקדמת בכשלי בטיחות פוטנציאליים שעלולים לגרום לסכנת דליקה.
  3. עבודה מדויקת ונאמנות ללקוח – חשוב שתעבדו עם איש מקצוע אמין ומנוסה שרואה את הצרכים שלכם לנגד עיניו. שעבודתו תותאם לטובת העסק שלכם ותבוצע מתוך פריזמה מקצועית אך שמחשבת בצרכי העסק שלכם כאחד.

  מהן מערכות כיבוי אש ומה הקשר שלהן לשירותיו של יועץ בטיחות אש?

  כחלק מתפקידו, יועץ בטיחות אש צריך להכיר על בוריין את המערכות השונות שניתן להפעיל במקרה של פריצת דליקה במבנה או מתחם, ועליו מוטלת האחריות להעריך ולקבוע אילו  מערכות צריך וניתן להתקין, היכן להתקין אותן ובתוך כך מוטלת עליו האחריות להדריך את  בעלי העסק ו/או העובדים, כיצד עליהם לפעול במקרה של שריפה או אסון אחר.

  לרשות העסק, עומדות שלל מערכות לזיהוי שריפה שמאפשרות לגלות התפרצות דליקה בשלבים מוקדמים וכן מערכות כיבוי לואו טק מקומיות כמו מטפה ידני או מערכות מתוחכמות יותר ובפריסה בכל הבניין כמו ספרינקלרים. בנוסף, קיימות גם מערכות להרחקת עשן שניתן להתקין במקומות בהם הן נדרשות.

   

   

  סקר סיכוני אש

  חומרים מוגדרים כמסוכנים, כאשר הייצור שלהם, השימוש בהם או האחסון שלהם עלולים לגרום לסכנה ולאיים על בטיחות האדם וסביבתו. לרוב, מפעלים וארגונים המאחסנים חומרים המוגדרים כמסוכנים ומשתמשים בהם לצורך פעילותם השוטפת חושפים את עובדיהם ואת סביבתם לסכנות כמו זליגה של החומרים, דליפה, פיצוץ, נידוף ויצירת בריכת אז או עננה רעילה. משום כך ובהתאם לחוק חומרים מסוכנים, על עסקים המחזיקים חומרים מסוכנים יש להגיש סקר סיכונים שיהווה תנאי לקבלה או חידוש של היתר רעלים.

   

  מטרתו של סקר סיכוני אש היא לזהות ולהעריך את הסיכונים הפוטנציאליים למפגעים ואירועים בעלי אופי בטיחותי קשה. הסקר מהווה מרכיב מכריע בתכנית ניהול בטיחות של מפעלים ומתקנים המחזיקים בידם חומרים מסוכנים ו/או דליקים ו/או נפיצים. לרוב הגורם שפונה לעסק/ המפעל/ הגוף הציבורי בבקשה לסקר סיכוני אש הם מכבי האש, המשרד לאיכות הסביבה או פיקוד העורף.

  איך זה עובד?

  בשלב הראשון, נשלח אליכם יועץ בטיחות אש מורשה, לפגישת הכרות וייעוץ ראשונית. במהלך הפגישה היועץ יעבור על תכניות המבנה, ישאל אתכם שאלות ויסייר במבנה. מטרת הפגישה היא להעריך את רמת הבטיחות במבנה ולאתר ליקויים העלולים להוות סכנה במקרה של דליקה.

  לאחר מכן, נשב לפגישת סיכום במהלכה נסקור את ליקויי הבטיחות שנמצאו ונציע פתרונות מתאימים כדי לראות כיצד ניתן להתקדם.

  עבודתו של יועץ בטיחות אש שלב אחר שלב:

  העבודה של יועץ בטיחות אש היא תהליכית ומסודרת ומורכבת ממספר שלבים:

  1. ביצוע סיור מקדים במבנה – סיור מקדים של יועץ בטיחות אש שנועד לבחון את המבנה ובין השאר גם את דרכי הגישה אליו, אילו מערכות יהיה צורך להתקין וכיו"ב. בשלב הזה גם תערך פגישה ראשונית עם בעל המבנה לפני עריכת תכנית בטיחות אש.
  2. הכנת תכנית בטיחות אש למבנה – על מנת לקבל היתר בניה יש לדאוג לתכנית בטיחות אש בקובץ עבודה ( שתעמוד בהלימה לתקנים הרלוונטיים והעדכניים ביותר).
  3. פגישה עם מהנדס בטיחות – בשלב הבא מתקיימת פגי עם מהנדס בטיחות מטעם מערך כיבוי האש וההצלה הארצי. בכל תחנת כיבוי אש יש גם נציג שתפקידו לבדוק את תכניות בטיחות האש ולהעיר את הערותיו.
  4. הגשת תכנית בטיחות אש – כבר כמעט הגעתם לסוף התהליך. בשלב הזה יועץ בטיחות האש מגיש את התכנית לבעלי התפקידים המתאימים ברשויות הרלוונטיות ( מפקח ו/או מהנדס כיבוי).
  5. קבלת אישור – תהליך אישור התכנית ע"י הרשויות אורך כמספר ימים, אולם אישור התכנית לרוב מתבצע עד לחודש ימים. לאחר אישור התכנית, יועץ הבטיחות מעביר את התכנית המאושרת והחתומה לאדריכל ו/ או ליזם המבנה ואלה מגישים את התכנית לוועדת הבינוי בעירייה.

   

  היתרונות שלנו

  במן יועצים ומתכננים, מציעים לכם יתרונות רבים וביניהם:

  • ניסיון רב בתחום בטיחות אש
  • הובלה ותכנון פרויקטים למגוון לקוחות וחברות
  • מעטפת שירותי ייעוץ ובטיחות
  • מתן שירותי ייעוץ בטיחות אש גם למבנים קיימים וגם למבנים בתהליכי בנייה.
  • אמינות וזמינות
  • מחויבות לדרישות החוק והתקנים המחייבים
  • יחס אישי לכל לקוח

  השירות ניתן בפריסה ארצית רחבה, ללקוחות מהמגזר הפרטי, העסקי והמוסדי. לפרטים נוספים, אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר ונשמח לתאם פגישת ייעוץ ראשונית.

   

  שירות ממונה בטיחות עץ ויועץ בטיחות על ידי צוות מקצועי, מנוסה ומוסמך. חברת מן יועצים ומתכננים – בטיחות לפני הכל

  בוודאי נתקלתם בתיבת הזכוכית הקטנה ובתוכה פטיש אדום באחד הקרונות ברכבת ישראל, בארון מטף כיבוי במקום העבודה ובחנייה המסומנת בכניסה לבניין בו אתם מתגוררים, המיועדת לרכבי כבאות והצלה.בכל מבנה ציבורי או מקום עבודה, קיימים נהלי בטיחות אש. זוהי חובת החוק אשר מהווה גם תנאי הכרחי לקבלת רישיון עסק והיתרי בנייה.

  ממונה ויועץ בטיחות אש

  ממונה בטיחות אש – מטרות ויתרונות

  המטרה של נהלי טיחות אש אינה להקשות על מעסיקים, אלא להפך. הנהלים נכתבים לאחר ביצוע ניהול סיכונים ואיתור ליקויי בטיחות, לאחר אינספור מקרים מצערים של שריפות ומצבי חירום בהם נגרמו פגיעות חמורות לחיי אדם, פציעות ונזק לרכוש. גם הליקוי הקטן ביותר, עלול להידרדר ולהפוך לאירוע חירום כמו שריפה גדולה, ללא נקיטת אמצעים מתאימים.

  הלקחים שהופקו משמשים לכתיבת נהלים ותכנון אמצעי מיגון ובטיחות. באמצעות הטמעת נהלי בטיחות אפשר למנוע סכנות או לפחות למזער את הנזקים ולאפשר ניהול אירועים בצורה רגועה, נבונה ובטוחה.

  נהלי בטיחות אש מהווים תנאי בסיסי לשמירה על שלמות ויציבות מבנים מתוך כווה להגן על חיי אדם ולשמור על בטיחותם של צוות העובדים במקום והמבקרים המגיעים מדי יום.

  מינוי יועץ בטיחות אש

  על פי תקנות ארגון הפיקוח על העבודה, יש חובה למנות גורם מקצועי שישמש כממונה בטיחות אש. החובה חלה על מקומות על פי המפורט בחוק ובהמשך מפורטים סמכויותיו ותפקידיו של הממונה.

  ממונה בטיחות חייב להיות בקיא בנהלים למניעת שריפות והתנהלות במצבי חירום. לא כל אחד יכול להיות ממונה בטיחות, אלא רק מי שעבר את ההכשרה הנדרשת.

  הכשרת ממונה ויועץ בטיחות אש

  ממונה בטיחות חייב לעבור הכשרה מתאימה בקורס המיועד לממונים על בטיחות אש במבנים ציבוריים ומקומות עבודה. במהלך ההכשרה רוכשים בקיאות בחוקי הבטיחות ודרישות רשות הכבאות בנוגע לכיבוי אש, התנהלות במצבי חירום (כולל סימולציות), הכרות עם מערכות הבטיחות והציוד הקיים ונושאים רבים נוספים.

  מטרת ההכשרה היא להסמיך את הממונה לגורם האחראי במקום העבודה לכל נושא בטיחות אש, כאשר הוא אמור לשמש ככתובת הן עבור העובדים וההנהלה והן עבור שירותי הכבאות במידת הצורך.

  העבודה שלנו – השקט שלכם

  אל תהיו שאננים. התנהלות נכונה וציות להנחיות החוק יכולים למנוע אסון ולחסוך מכם נזקים חמורים לציוד, רכוש ומעל הכל– פגיעה בחיי אדם. כדי לוודא שאתם נוקטים באמצעי הבטיחות הנדרשים במקום העבודה והעסק, אנחנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר.

  חברת מן יועצים ומתכננים מעמידה לרשותכם שירותי ייעוץ בטיחות כללי ושירותי ייעוץ בטיחות אש, כולל תכנון, ליווי ובקרה.

  אחד מתפקידיו החשובים של ממונה בטיחות אש הוא להכין את תיק השטח לעסק. כמו כן, ממונה בטיחות האש הוא גם זה המכשיר את עובדי המתחם להתמודד עם מקרה שריפה, לערוך ביקורות על מוכנות המבנה להגנה מפני אש, להיות מעודכן בכל התקנים והדרישות בתחום ועוד. מומחי בטיחות האש של מן בטיחות ונגישות פועלים בתוך מעטפת רחבה של אנשי מקצוע מתחום הבטיחות והתכנון ומכוונים לתת לכם את השרות המקיף והמקצועי ביותר כדי לשמור על הבטיחות שלכם.

  ממונה בטיחות אש: מה נדרש ממומחה זה?

  ממונה בטיחות אש עובר הסמכה מיוחדת, שבמהלכה הוא לומד את דרישות החוק, את העקרונות ואת החשיבות של מיגון האש להגנה על המבנה, את התקנים בתחום מיגון אש, את השיטות למניעת התפשטות אש, הגנה על שלד פלדה נגד אש ועוד.

  לבסוף, ממונה בטיחות האש צריך להיות מסוגל להטמיע את נושא הבטיחות באש והאמצעים למניעתה במפעלים השונים ובמקומות העבודה. בין היתר הוא יוכל להכשיר את העובדים לשימוש בציוד כיבוי אש, כי בזמן שריפה חשוב להיות בעל ידע ומיומנות כדי להגיב במהירות האפשרית ולהשתלט על הלהבות לפני שהן מתפשטות וגורמות לנזקים.

  הממונה בנושא בטיחות האש מכיר את כל המערכות הקיימות, אך גם את אופן ההתגוננות בעת הצלה והושטת יד לעזרה וכן את דרכי הטיפול האפשרויות במקרים שבהם ישנם נפגעים. מתפקידו לתכנן נוהלי חירום.

  הנהלים הנכתבים על ידי ממונה הבטיחות, מיועדים להגן על באי העסק, או המבנה וגם להגן על רכוש, אך בפועל – הנהלים האלה מגנים קודם כל עליכם – הבעלים והמנהלים הנושאים באחריות על המתרחש במבנה.

  בטיחות אש על פי התקנים, הדרישות והחוק – מבטיחה לכם הגנה

  מעוניינים בהגנה מפני נזקי רכוש, מפני פגיעה במוניטין של העסק ומפני תביעות והפסדים כספיים? כאן נכנסים לתמונה יועצי הבטיחות והמומחים של מן בטיחות ונגישות – המעטפת הרחבה של אנשי המקצוע מתחום התכנון, ההנדסה, האדריכלות והבטיחות. מומחים אלו מחזיקים בניסיון ובהכשרה הנובעים מניהול פרויקטים גדולים, מוסדיים, מסחריים ופרטיים. כל אלה מאפשרים לנו לתת לכם את ההגנה הטובה ביותר ולסייע לכם להגיע ליעד הבטיחות הרצוי עבורכם.

  חברתנו מעניקה שירותי ייעוץ בטיחות לחברות, מוסדות ולקוחות פרטיים בפריסה ארצית רחבה, תוך התאמת השירות לכל לקוח באופן אישי ומחויבות לעמידה בדרישות החוק. 

  ממונה בטיחות אש בכיר

  ממונה בטיחות אש בכיר

  ממונה בטיחות אש בכיר הינו מומחה בעל ההכשרה לתכנן וליישם את מדיניות האש בעסק. בנוסף, יש ביכולתו לבדוק את התאמת מערכות גילוי וכיבוי האש של המוסד. בין אם מדובר בפעולות אלו או אחרות, כדי שתוכלו גם אתם להנחיל נהלי עבודה מסודרים, כמו גם לבסס דרכי התמודדות עם התלקחות ודליקות – צרו קשר עם מן בטיחות ונגישות. ה"אני המאמין" של חברה זו הינו: הבטיחות שלכם היא העבודה שלנו. בהתאם, עובדי החברה מציעים ליווי אישי, מקצועי ואדיב לקהל לקוחותיהם.

  ממונה בטיחות אש בכיר: דגשים שונים

  תפקידו של ממונה בטיחות אש בכיר הינו משמעותי ביותר. שכן, הוא מסייע לעסקים ולחברות בהטמעת נהלי בטיחות. זאת ועוד, מתוך מטרה לצמצם ככל הניתן את הסכנות והנזקים הנובעים משריפות ודליקות.

  מעבר לכך, מומחה זה יעניק ייעוץ ויבצע הדרכות למנהלים ולעובדי החברה. כך, הם יוכלו להתנהל כראוי בשגרת היום-יום בעבודה ולשמור על בטיחות האתר ושלמותו וכמובן – לשמור על חיי העובדים.

  לקבל את המענה מהמומחים

  מעוניינים לקבל הכשרה בתור ממוני בטיחות אש בכירים? במסגרת הלימודים, תקבלו הכשרה מקיפה – החל מעקרונות התחקיר, עבודה נכונה ובטוחה עם חומרים בטוחים, הכנת תכנית הדרכה שנתית, שיקולי אש בעת התכנון ההנדסי ועוד.

  כדי שתוכלו להיות סמוכים ובטוחים כי שטח העבודה בטיחותי, וכי בריאות העובדים נשמרת, יש לפנות אל ממונה בטיחות אש ולבקש את שירותיו. בשלב מכריע זה, ניתן לפנות אל חברת מן בטיחות ונגישות. חברה זו הוקמה על ידי נועם מימון, קונסטרוקטור, יועץ בטיחות ומורשה נגישות.

   

  כל מה שרציתם לדעת על יועץ בטיחות אש

  מהו יועץ בטיחות אש? מה תחומי האחריות של יועץ בטיחות אש ומה סמכויותיו? איך תדעו שאתם זקוקים לשירותים של יועץ בטיחות אש ואיך מוצאים מהנדס בטיחות אש או יועץ בטיחות אש מוסמך? וגם: האם כשמחפשים יועץ בטיחות אש מחיר הוא שיקול משמעותי?  במדריך המיוחד שהכנו עבורם בשיתוף טובי המומחים של אחת מחברות בטיחות אש המובילות בארץ –  מן בטיחות ונגישות נענה על כל השאלות האלה ועוד.

   

  אם אתם עומדים בפני פרויקט בניה קטן או גדול –  פרויקט ענק לבניית בנייני מגורים, מבנה ציבורי, תמ"א 38 או בנייה של בתים פרטיים, המאמר הזה הוא בדיוק בשבילכם. ובו, תקבלו גם סקירה מקיפה של המלצות אנשי המקצוע המומלצים ביותר ברחבי הארץ: החל מערים כמו באר שבע, אשדוד, אשקלון וגם יבנה במחוז דרום, דרך הערים תל אביב, רחובות, ירושלים, ראשון לציון, בת ים או פתח תקווה במחוז מרכז ועד לערים חדרה, חיפה או טבריה. צפת ונהריה במחוז צפון.

   

  אנו מזמינים אתכם לקרוא את המדריך בעיון ובמידה ותגלו שאתם אכן זקוקים לשירותי יועץ בטיחות אש מוסמך או שיש לכם שאלות נוספות בנושא יועץ בטיחות אש, מורשה נגישות אש או מהנדס בטיחות אש, פנו אלינו והמומחים של מן בטיחות ונגישות ישמחו לעמוד לשירותכם עם שירות מקצועי, מהיר ואדיב.

   

  מהו יועץ בטיחות אש?

  בטיחות מפני פריצת שריפה היא נושא חשוב ומשמעותי וזה נכון בכל מקום בארץ – צפון, דרום או מרכז ובכל סוג של מבנה  – מבנה ציבורי, בנייני מגורים או בתים פרטיים. אם מדובר בפרויקט בניה חדש, על האדריכל או היזם להגיש את מסמכי התכנון שלהם לפרויקט ובכלל זה גם יגישו תכנית בטיחות אש כדי לקבל את אישור מערך הכבאות בכדי לקבל היתר בניה. אישור דומה נחוץ גם לקבלת רישוי עסקים. תהליך זהה יתבצע גם עבור שיפוץ מבנה קיים או תמ"א 38.

  חשוב לדעת: בלי הגשת תכנית בטיחות אש אי אפשר לקבל את אישור מערך הכבאות ובהתאמה לא ניתן לקבל היתר בניה.

   

  אבל כדאי שנזכור – חשיבותו של יועץ בטיחות אש מוסמך לא נגמרת בסמכותו לבנות תוכניות לטובת היתר בניה או רישוי עסקים. יועץ בטיחות אש יבנה עבורכם תכנית בטיחות אש איכותית ומקיפה וגם ידריך את אנשי הצוות והעובדים במקום העבודה בנוגע לכל הכללים הנדרשים לעבודה בטוחה למניעת דליקות ודרכי התמודדות במקרה של פריצת שריפה.

  לכן, יועץ בטיחות אש מוסמך הוא בעל מקצוע חיוני לכל מקום עבודה וכל מבנה פרטי או ציבורי, המיועד למגורים, קבלת קהל או מסחר. השירות מיועד בעיקר למבנים בתהליך בנייה או תהליכי שיפוץ או תמ"א 38.

   מה תחומי האחריות של יועץ בטיחות אש ומה סמכויותיו?

  למי מכם שמובילים פרויקט בניה בפעם הראשונה, חשוב לדעת שהפרוצדורות הכרוכות בקבלת האישורים הנדרשים לקבלת היתר בניה לא תמיד הולכות חלק בלשון המעטה. זה נכון עבור כלל הגורמים הסטטוטוריים הרלוונטיים לפרויקט הבניה ובכלל זה גם לשירותי הכבאות. יש המון פרטים קטנים בהם נזקקת בקיאות, לצד מיומנות וניסיון בעבודה והתנהלות מול גורמים אלו. יועץ בטיחות אש מוסמך יציע לכם שלל שירותים שיסייעו לכם בהוצאת האישורים הדרושים לבניית בתים פרטיים, בנייני מגורים או מבנה ציבורי:

  • בניית תכנית בטיחות אש בהתאם להנחיות מערך הכבאות.
  • ליווי צמוד וייצוג הלקוח מול שירותי הכבאות.
  • ייעוץ בטיחות מקיף ליזמים ולאדריכל הפרויקט.

  שירות וליווי צמוד של מהנדס יועץ בטיחות אש יספק את כל המענים האפשריים בנושא בטיחות אש במהלך הבניה. וכאמור, אחד המרכיבים החשובים בתפקידו של יועץ בטיחות אש – לא תצטרכו להתנהל מול הרשויות הרלוונטיות ומערך הכבאות לבדכם.

  תחומי האחריות של יועץ בטיחות אש

  תחומי האחריות של יועץ בטיחות אש מקיפים את כלל המרכיבים והנושאים הנחוצים כחלק מביקורת כיבוי אש, החל מבדיקת מערכות לגילוי שריפה ולכיבויה המותקות במבנה ובשטחיו, כתיבת נהלי התנהלות ברורים ומדויקים בעת שריפה בשטח המבנה ולבסוף בניית תוכניות הדרכה לעובדים ולצוות בנושא בטיחות אש והתנהלות בעת שריפה.

  בנוסף, תחת האחריות של חברות בטיחות אש ויועצי בטיחות אש עצמאיים נמצא ביצוען של משימות נוספות:

  • הכנת תיק שטח ותיק בטיחות באש – תיק המרכז את כל המידע הנחוץ לצרכי בטיחות אש בעתות שגרה ובמצבי חירום. בתיק זה ניתן למצוא בין השאר: תרשימי המבנה, מיקומם המדויק של אמצעי הכיבוי במבנה, מידע רלוונטי על מערכות לגילוי וכיבוי אש שהותקנו בתוך המבנה ומסביב לו, תוכניות מילוט עם פירוט יציאות החירום ומידע נוסף הנחוץ לצרכי קיומן של הדרכות בטיחות באש, ביקורת וכדומה.
  • ייעוץ מקצועי לקראת התקנת מערכות גילוי וכיבוי אש – יועץ בטיחות אש מוסמך אחראי בין היתר על בחירה והתקנה של  בהתאם מערכות כיבוי אש לסוג המבנה, גודלו ופרמטרים רלוונטיים נוספים. בנוסף, הוא אחראי על תקינות כלל הציוד לכיבוי אש בשטח המבנה.
  • ביצוע סריקות, בדיקות וביקורות תקופתיות – תחת אחריותו של יועץ בטיחות אש מוטלת גם משימת ביצוע אומדן רמת הסיכון הנשקפת במבנה, במקרים של שריפה וזאת בכדי שיוכל לספק פתרונות יעילים להתמודדות עם הדליקה בזמן אמת. לצורך כך, עליו לבצע בדיקות, סריקות וביקורות תקופתיות בשטח המבנה לצד ביקורות תקופתיות לציוד כיבוי האש במבנה.
  • משימה נוספת של יועץ בטיחות אש היא בניית מערך הדרכת בטיחות אש – על פי חוקי הבטיחות והגהות במקומות עבודה, בכל עסק –  מסעדה, משרד או מפעל בו מועסקים מעל מספר מסוים של עובדים, יש חובת העברת הדרכות מקצועיות בנושא בטיחות באש. הדרכות אלו נבנות על ידי יועץ או מהנדס בטיחות באש בהתאם לסגנון ואופי הפעילות במקום. הדרכות אלה מועברות על ידי מי שמחזיק בתפקיד ממונה בטיחות אש מטעם מקום העבודה או על ידי יועץ בטיחות אש חיצוני/ חברת בטיחות אש.

   

  מערכות לגילוי וכיבוי שריפות במבנה

  תפקיד נוסף ומשמעותי במיוחד של יועץ בטיחות אש מוסמך הוא דאגה לתכנון מערכות בטיחות אש לגילוי וכיבוי שריפות, לבחירה של כלי המיגון המומלצים ביותר לסוג המבנה וסוג הפעילות המתקיימת בו – החל ממערכות ספקינקלרים, גלאי עשן, מטפה כיבוי אש וכיו"ב או מערכות טכנולוגיות מתקדמות לזיהוי מוקדם, התרעה או כיבוי בשעת הצורך. יועץ בטיחות אש ינחה את ממונה נגישות אש מטעם הארגון בנוגע לתפעול המערכות וידאג לקיום הדרכות שוטפות לצוות ולעובדים להתנהלות בשעת שריפה, גישה לנתיבי מילוט ומיקום כל אמצעי הכיבוי במבנה.

  איך לבחור יועץ בטיחות אש או חברת בטיחות אש?

  אם עוד לא התנהלתם בפרויקט בניה אולי תחשבו שבבחירת יועץ בטיחות אש מחיר מהווה את השיקול המרכזי. אך אם תשאלו כל מי שכבר צלח את האתגר, תקבלו תשובה מוחצת: כשמחפשים יועץ בטיחות אש, חשוב לבחור יועץ בטיחות אש מוסמך, מקצועי ומנוסה.

  בחירת יועץ בטיחות אש מוסמך

  דבר ראשון, חשוב לוודא כי יועץ בטיחות אש מוסמך שנבחר לעבודה הינו מוסמך ומחזיק בכל התעודות והרישיונות הנדרשים על פי חוק לביצוע העבודה. חשוב לוודא שאיש המקצוע שבחרתם עבר את ההסמכה הנדרשת ואת כל הקורסים הייעודיים בהם למד את יסודות המקצוע כמו: חתימה על תיקי מפעל, הכנת תיקי בטיחות אש, מערכות גילוי וכיבוי אש ועוד.

  אם בבחירה של יועץ בטיחות אש מחיר משפיע על מערכת השיקולים שלכם יותר ממקצועיות, מומחיות וניסיון ותחליטו לבחור לעבוד עם יועץ לבטיחות אש שאינו מוסמך, לא עבר את ההכשרה הרלוונטית ולא מחזיק בתעודות המתאימות, העבודה איתו עלולה לגרור עיכובים בלוחות הזמנים, צורך בהגשות מרובות וחוזרות של הבקשות להיתרים לגופים הסטטוטוריים שאמונים על מתן היתר בניה או רישוי עסקים. הפעילות העסקית שלך עלולה לחוות פגיעה ואתה עלול אפילו להזדקק לשכירת שירותיו של יועץ בטיחות נוסף, כזה המחזיק באישור חתימה, שחלק מהטפסים מחייבים.

  בחירת יועץ בטיחות אש מקצועי, מנוסה ואמין

  בעצם הבחירה באיש מקצוע לתפקיד יועץ בטיחות אש, אתם למעשה נותנים את אמונכם ומפקידים את ביטחונכם ובטיחותכם בידיו. בטיחות הנכס שלכם, בטיחות העובדים שלכם, בטיחות הלקוחות וכל השוהים בנכס. נוסף על כך הוא גם אחראי לכל האינטראקציה שלכם עם הגופים הרשמיים הרלוונטיים. חשוב שתבחרו יועץ בטיחות אש מומלץ שתוכלו לתת בו את אמונכם ולדעת שתחת ידיו אתם יכולים לישון בשקט – גם עכשיו וגם בשנים לבוא. לפני בחירת יועץ בטיחות אש כדאי להתייעץ, לבקש המלצות מבני משפחה, שכנים או חברים וכן מאנשי מקצוע בתחומים נושקים בענף כמו קבלנים, יזמים, אדריכלים, מהנדסים וכיו"ב. הם ידעו להצביע על יועץ בטיחות אש מומלץ עימו עבדו וחוות הדעת שלהם עליו טובה.

   

  מחפשים יועץ בטיחות אש? שאלו את המומחים הקרובים לביתכם

  אחת ההמלצות החשובות היא לבחור יועצי בטיחות אש הקרובים לאזור מגוריכם, מכירים את הסביבה ואת אנשי המקצוע הפועלים בקרבתכם. כך תוכלו לשכור את שירותיו של יועץ בטיחות אש בצפון, יועץ בטיחות אש בדרום או יועץ בטיחות אש במרכז. סבירות גבוהה, שאם שכרתם את שירותיו של אדריכל בתל אביב, הוא ידע להמליץ על יועץ בטיחות אש בתל אביב. אדריכל בירושלים יוכל להמליץ על יועץ בטיחות אש בירושלים עימו עבד בעבר.

  יש לכם בני משפחה ברחובות שבנו בית? בקשו מהם המלצה על יועץ בטיחות אש ברחובות עימו עבדו. חברים שלכם גרים בראשון לציון? הם בטוח שמעו על יועץ בטיחות אש בראשון לציון מומלץ ומוערך.

  גם אם אתם מחפשים איש מקצוע לייעוץ בעבודות תמ"א 38 בבת ים. דברו עם שכנים מהרחוב, הם ידעו להמליץ על יועץ בטיחות אש בבת ים שנותן מענה לשיפוצים ועבודות תמא 38. אם אתם מחפשים יועץ בטיחות אש בפתח תקווה שגם מבצע הדרכות לבעלי תפקידים בחברה כמו מומחה נגישות אש, אנו מציעים שתבררו עם בעלי עסקים בפתח תקווה על איש מקצוע מומלץ עימו עבדו בעבר.

  שריפה במבנה היא אחד מהאירועים המסוכנים ביותר שאדם יכול לחוות בחייו. אין צורך להכביר במילים על כוחה של האש והסכנה שהיא מציבה לאדם, לבריאותו ולחייו. מסיבה זו קיים התפקיד החשוב של יועץ בטיחות אש שכל תכליתו הגנה על חיינו. תפקידו החשוב של יועץ בטיחות אש הוא לעבוד בשיתוף עם האדריכל או היזם ולסייע להם בבניית מערך בטיחות אש למבנה בבנייה או מבנה קיים ( במקרה של תמ"א 38 או שיפוץ).

  אנו חוזרים ומדגישים. ללא אישור מערך הכבאות לא תוכלו לקבל היתר בניה או רישוי לעסק.  יועץ בטיחות ביבנה וכמוהו גם יועץ בטיחות באשדוד או יועץ בטיחות באשקלון יהפכו את תהליך קבלת האישורים הנדרשים לפשוט ונגיש בהרבה בערים אלו.

  מתי צריך יועץ בטיחות אש?

  שירותיו של יועץ בטיחות אש מוסמך או מהנדס בטיחות אש נחוצים בשורה של מקרים:

   

  • במהלך הבנייהבלי חשיבות לסוג וסיבת הבניה, חשוב להשתמש בשירותיו של יועץ בטיחות אש שייתן חוות דעת מקצועית על בטיחותו ומיגונו של המבנה מני פריצת דליקות וימליץ על הצעדים שעל בעל המבנה לנקוט על מנת להבטיח את בטיחותו ובטיחות השוהים בנכס.
  • עם סיום הבנייהחשוב שתדעו, כי לפני שתוכלו לאכלס את המבנה, יש לקבל 'טופס 4'. זהו אישור סטטוטורי לכך שהמבנה ממוגן מפני אש בהתאם לכל התקנים והדרישות הקבועות בחוק והוגדרו על ידי שירותי הכבאות הארצית. לאחר שביצע סיור במבנה ובמהלכו איתר את כל התקלות האפשריות הוא ימליץ על תיקונן כהכנה לביקורת וכך יגדיל את הסיכוי לעבור אותה ולקבל את האישור המיוחל.

   

  • לאחר שיפוץ המבנה או ביצוע תמ"א 38 – חשוב לדעת! כל שינוי שאתם מבצעים במבנה ולו הקטן ביותר,  הוא בעל פוטנציאל לגרימת נזק ופגיעה בהתגוננות מפני שריפה. על כל שינוי שאתם מתכננים במבנה חשוב להתייעץ עם יועץ בטיחות אש מוסמך, מהנדס בטיחות אש או עם חברת בטיחות אש.

   

  אילו עסקים זקוקים לשירותיו של יועץ בטיחות אש?

  למעשה, כל עסק המתנהל מתוך מבנה צריך לדאוג למבנה ולאנשים שבתוכו. זוהי אחריותו של בעל העסק לפעול על מנת להגן עליהם ולמנוע אסון. אלה יכולים להיות גם מבני ציבור, מרכזי קניות ושטחי מסחר סגורים או פתוחים, חנויות קטנות, מסעדות ובתי קפה, משרדים, מפעלים, מבני תעשייה, אולמות אירועים, מוסדות חינוך, בתי חולים ועוד ועוד. יועץ בטיחות אש יבחן את השטח, ייתן המלצות לאבטחת המבנה מפני שריפה והגנה על השוהים בו וילווה אתכם כל הדרך עד לקבלת רישוי עסק או חידוש של רישוי עסק.

  הזמן המתאים לפנות ​אל יועץ בטיחות אש, הוא ממש עם הקמת העסק או לאחר ביצוע השיפוץ במבנה. כל שיפוץ יכול להשפיע על דרכי הגישה וההמלטות בעת שריפה ועל הנגישות של המבנה לכוחות הכבאות וההצלה בזמן שריפה. מסיבה זו יועץ בטיחות אש צריך לבדוק את המבנה לאחר השיפוץ ולבחון האם יש צורך בבניית תכנית בטיחות אש חדשה.

  חברת בטיחות אש – זה מן בטיחות ונגישות

  מחפשים יועץ בטיחות אש מומלץ? מהנדס בטיחות אש או יועץ בטיחות אש מוסמך שיוכל ללוות אתכם בתהליך הוצאת היתר בניה או רישוי עסק, יוכל לתכנן עבורכם מערכות גילוי וכיבוי שריפות ויבנה עבורכם תכנית בטיחות אש מקצועית? עם מן בטיחות ונגישות תקבלו את אנשי המקצוע המנוסים והמומלצים ביותר בתחום. מן בטיחות ונגישות פועלת בפרישה ארצית – ממרחב דרום, דרך מרכז ועד מרחב צפון. אנו פועלים גם בערים גדולות כמו תל אביב או ירושלים ולמעשה מציעים את שירותינו המקצועיים בכל הארץ. יש לכם עוד שאלות בנושא יועץ בטיחות אש? התקשרו עכשיו ונציגינו ישמחו לסייע!

   

  Summary
  Review Date
  Reviewed Item
  יועץ בטיחות אש
  Author Rating
  51star1star1star1star1star
  Software Name
  יועץ בטיחות אש
  Software Name
  יועץ בטיחות אש
  Software Category
  יועץ בטיחות אש
  למעלה

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   ּ