צרו קשר
ּ

ממונה בטיחות אש

שירות ממונה בטיחות עץ ויועץ בטיחות על ידי צוות מקצועי, מנוסה ומוסמך. חברת מן יועצים ומתכננים – בטיחות לפני הכל

בוודאי נתקלתם בתיבת הזכוכית הקטנה ובתוכה פטיש אדום באחד הקרונות ברכבת ישראל, בארון מטף כיבוי במקום העבודה ובחנייה המסומנת בכניסה לבניין בו אתם מתגוררים, המיועדת לרכבי כבאות והצלה.בכל מבנה ציבורי או מקום עבודה, קיימים נהלי בטיחות אש. זוהי חובת החוק אשר מהווה גם תנאי הכרחי לקבלת רישיון עסק והיתרי בנייה.

ממונה בטיחות אש – מטרות ויתרונות

המטרה של נהלי בטיחות אש אינה להקשות על מעסיקים, אלא להפך. הנהלים נכתבים לאחר ביצוע ניהול סיכונים ואיתור ליקויי בטיחות, לאחר אינספור מקרים מצערים של שריפות ומצבי חירום בהם נגרמו פגיעות חמורות לחיי אדם, פציעות ונזק לרכוש. גם הליקוי הקטן ביותר, עלול להידרדר ולהפוך לאירוע חירום כמו שריפה גדולה, ללא נקיטת אמצעים מתאימים.

הלקחים שהופקו משמשים לכתיבת נהלים ותכנון אמצעי מיגון ובטיחות. באמצעות הטמעת נהלי בטיחות אפשר למנוע סכנות או לפחות למזער את הנזקים ולאפשר ניהול אירועים בצורה רגועה, נבונה ובטוחה.

נהלי בטיחות אש מהווים תנאי בסיסי לשמירה על שלמות ויציבות מבנים מתוך כווה להגן על חיי אדם ולשמור על בטיחותם של צוות העובדים במקום והמבקרים המגיעים מדי יום.

מינוי ממונה בטיחות אש

על פי תקנות ארגון הפיקוח על העבודה, יש חובה למנות גורם מקצועי שישמש כממונה בטיחות אש. החובה חלה על מקומות על פי המפורט בחוק ובהמשך מפורטים סמכויותיו ותפקידיו של הממונה.

ממונה בטיחות חייב להיות בקיא בנהלים למניעת שריפות והתנהלות במצבי חירום. לא כל אחד יכול להיות ממונה בטיחות, אלא רק מי שעבר את ההכשרה הנדרשת.

הכשרת ממונה בטיחות אש

ממונה בטיחות חייב לעבור הכשרה מתאימה בקורס המיועד לממונים על בטיחות אש במבנים ציבוריים ומקומות עבודה. במהלך ההכשרה רוכשים בקיאות בחוקי הבטיחות ודרישות רשות הכבאות בנוגע לכיבוי אש, התנהלות במצבי חירום (כולל סימולציות), הכרות עם מערכות הבטיחות והציוד הקיים ונושאים רבים נוספים.

מטרת ההכשרה היא להסמיך את הממונה לגורם האחראי במקום העבודה לכל נושא בטיחות אש, כאשר הוא אמור לשמש ככתובת הן עבור העובדים וההנהלה והן עבור שירותי הכבאות במידת הצורך.

העבודה שלנו – השקט שלכם

אל תהיו שאננים. התנהלות נכונה וציות להנחיות החוק יכולים למנוע אסון ולחסוך מכם נזקים חמורים לציוד, רכוש ומעל הכל– פגיעה בחיי אדם. כדי לוודא שאתם נוקטים באמצעי הבטיחות הנדרשים במקום העבודה והעסק, אנחנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר.

חברת מן יועצים ומתכננים מעמידה לרשותכם שירותי ייעוץ בטיחות כללי ושירותי ייעוץ בטיחות אש, כולל תכנון, ליווי ובקרה.

אחד מתפקידיו החשובים של ממונה בטיחות אש הוא להכין את תיק השטח לעסק. כמו כן, ממונה בטיחות האש הוא גם זה המכשיר את עובדי המתחם להתמודד עם מקרה שריפה, לערוך ביקורות על מוכנות המבנה להגנה מפני אש, להיות מעודכן בכל התקנים והדרישות בתחום ועוד. מומחי בטיחות האש של מן בטיחות ונגישות פועלים בתוך מעטפת רחבה של אנשי מקצוע מתחום הבטיחות והתכנון ומכוונים לתת לכם את השרות המקיף והמקצועי ביותר כדי לשמור על הבטיחות שלכם.

ממונה בטיחות אש: מה נדרש ממומחה זה?

ממונה בטיחות אש עובר הסמכה מיוחדת, שבמהלכה הוא לומד את דרישות החוק, את העקרונות ואת החשיבות של מיגון האש להגנה על המבנה, את התקנים בתחום מיגון אש, את השיטות למניעת התפשטות אש, הגנה על שלד פלדה נגד אש ועוד.

לבסוף, ממונה בטיחות האש צריך להיות מסוגל להטמיע את נושא הבטיחות באש והאמצעים למניעתה במפעלים השונים ובמקומות העבודה. בין היתר הוא יוכל להכשיר את העובדים לשימוש בציוד כיבוי אש, כי בזמן שריפה חשוב להיות בעל ידע ומיומנות כדי להגיב במהירות האפשרית ולהשתלט על הלהבות לפני שהן מתפשטות וגורמות לנזקים.

הממונה בנושא בטיחות האש מכיר את כל המערכות הקיימות, אך גם את אופן ההתגוננות בעת הצלה והושטת יד לעזרה וכן את דרכי הטיפול האפשרויות במקרים שבהם ישנם נפגעים. מתפקידו לתכנן נוהלי חירום.

הנהלים הנכתבים על ידי ממונה הבטיחות, מיועדים להגן על באי העסק, או המבנה וגם להגן על רכוש, אך בפועל – הנהלים האלה מגנים קודם כל עליכם – הבעלים והמנהלים הנושאים באחריות על המתרחש במבנה.

בטיחות אש על פי התקנים, הדרישות והחוק – מבטיחה לכם הגנה

מעוניינים בהגנה מפני נזקי רכוש, מפני פגיעה במוניטין של העסק ומפני תביעות והפסדים כספיים? כאן נכנסים לתמונה יועצי הבטיחות והמומחים של מן בטיחות ונגישות – המעטפת הרחבה של אנשי המקצוע מתחום התכנון, ההנדסה, האדריכלות והבטיחות. מומחים אלו מחזיקים בניסיון ובהכשרה הנובעים מניהול פרויקטים גדולים, מוסדיים, מסחריים ופרטיים. כל אלה מאפשרים לנו לתת לכם את ההגנה הטובה ביותר ולסייע לכם להגיע ליעד הבטיחות הרצוי עבורכם.

חברתנו מעניקה שירותי ייעוץ בטיחות לחברות, מוסדות ולקוחות פרטיים בפריסה ארצית רחבה, תוך התאמת השירות לכל לקוח באופן אישי ומחויבות לעמידה בדרישות החוק. 

ממונה בטיחות אש בכיר

ממונה בטיחות אש בכיר

ממונה בטיחות אש בכיר הינו מומחה בעל ההכשרה לתכנן וליישם את מדיניות האש בעסק. בנוסף, יש ביכולתו לבדוק את התאמת מערכות גילוי וכיבוי האש של המוסד. בין אם מדובר בפעולות אלו או אחרות, כדי שתוכלו גם אתם להנחיל נהלי עבודה מסודרים, כמו גם לבסס דרכי התמודדות עם התלקחות ודליקות – צרו קשר עם מן בטיחות ונגישות. ה"אני המאמין" של חברה זו הינו: הבטיחות שלכם היא העבודה שלנו. בהתאם, עובדי החברה מציעים ליווי אישי, מקצועי ואדיב לקהל לקוחותיהם.

ממונה בטיחות אש בכיר: דגשים שונים

תפקידו של ממונה בטיחות אש בכיר הינו משמעותי ביותר. שכן, הוא מסייע לעסקים ולחברות בהטמעת נהלי בטיחות. זאת ועוד, מתוך מטרה לצמצם ככל הניתן את הסכנות והנזקים הנובעים משריפות ודליקות.

מעבר לכך, מומחה זה יעניק ייעוץ ויבצע הדרכות למנהלים ולעובדי החברה. כך, הם יוכלו להתנהל כראוי בשגרת היום-יום בעבודה ולשמור על בטיחות האתר ושלמותו וכמובן – לשמור על חיי העובדים.

לקבל את המענה מהמומחים

מעוניינים לקבל הכשרה בתור ממוני בטיחות אש בכירים? במסגרת הלימודים, תקבלו הכשרה מקיפה – החל מעקרונות התחקיר, עבודה נכונה ובטוחה עם חומרים בטוחים, הכנת תכנית הדרכה שנתית, שיקולי אש בעת התכנון ההנדסי ועוד.

כדי שתוכלו להיות סמוכים ובטוחים כי שטח העבודה בטיחותי, וכי בריאות העובדים נשמרת, יש לפנות אל ממונה בטיחות אש ולבקש את שירותיו. בשלב מכריע זה, ניתן לפנות אל חברת מן בטיחות ונגישות. חברה זו הוקמה על ידי נועם מימון, קונסטרוקטור, יועץ בטיחות ומורשה נגישות.

למעלה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ