צרו קשר

  ּ

  מורשה נגישות

  מעוניינים בייעוץ בנוגע להנגשת מקום העבודה או העסק בהתאם לדרישות החוק? חברת מן יועצים ומתכננים כאן לשירותכם.

  על פי החוק בישראל, כל בעל עסק או נותן שירות העומד בקריטריונים המופיעים בחוק, חייב להנגיש את המבנה או השירות שהוא מספק לאוכלוסייה בעלי מוגבלויות. לשם כך, ניתן להיעזר בשירותיו של מורשה נגישות.

  מורשה נגישות – תפקידים ומטרות

  מורשה נגישות הוא אדם שתפקידו לייעץ, לתכנן, לסייע ולפקח על יישום דרישות ההנגשה על פי החוק. המטרה היא לאפשר לבעלי מוגבלויות לצרוך את השירותים המוצעים תוך שמירה על שוויון זכויות. מבחינת המעסיק, ההנגשה יכולה להוות עול כלכלי וביורוקרטי, שכן מדובר בתהליך שיכול להימשך זמן ומצריך משאבים כלכליים ועמידה בתקנים. מנגד, חשוב להבין כי באמצעות הנגשה נכונה, יכול כל מעסיק להגדיל את מאגר הלקוחות ובעקבות כך להגדיל את רווחי העסק. בנוסף, ההנגשה מאפשרת להעסיק גם בעלי מוגבלויות כחלק מצוות העובדים.

  בכל הקשור למורשה נגישות, יש להבחין בין שני תפקידים: מורשה נגישות מבנים תשתיות וסביבה (מתו"ס) ומורשה נגישות השירות. מורשה נגישות השירות הוא הגורם האחראי על התאמת השירות הניתן לאוכלוסייה באמצעים שונים העומדים לרשותו. לעומת זאת, מורשה נגישות מבנים תשתיות וסביבה, אחראי על כל הקשור למבנה עצמו והתשתיות.

  מתי כדאי להיעזר בשירותיו של מורשה נגישות?

  שירות מורשה נגישות נועד לכל אחד מן המקרים הבאים:

  • הגשת בקשה לרישוי עסק חדש או חידוש רישיון לעסק קיים.
  • הגשת בקשה להיתר בנייה ומתן טופס 4.
  • אישור תכניות הנגשה.
  • אישור תכנית הדרכת נגישות לעובדים.
  • אישור בדיקת נגישות תקופתית.
  • קבלת פטור משירותי הנגשה באופן מלא או חלקי, בנסיבות מסוימות.

  כמו כן, השירות מתאים גם לצורך ביצוע סקר נגישות להערכת הבעיות המבניות ומציאת פתרונות יצירתיים העומדים בדרישות החוק,  וייעוץ לגבי תכנון וביצוע התאמות באופן אישי בהתאם לפילוח קהל לקוחות או עובד ספציפי.

  מורשה נגישות מטעם חברת מן יועצים ומתכננים

  לא כל אדם יכול לעסוק כמורשה נגישות. יש צורך בהשכלה מתאימה, הרשמה לקורס מורשי נגישות, עמידה בדרישות הקודם כולל בחינת סיום ורישום בפנקס מורשי נגישות של משרד הכלכלה.

  נועם מימון, העומד בראש חברת מן יועצים ומתכננים, הוא יועץ בטיחות ומורשה נגישות מתו"ס, בעל ניסיון רב בייעוץ וליווי פרויקטים גדולים ומורכבים. אנו מציעים לכם שירות של צוות אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, מהשלבים הראשונים ועד לתום התהליך לאחר קבלת ההיתרים והאישורים המיוחלים.

  השירות ניתן בפריסה ארצית רחבה בכל תחומי הבטיחות והנגישות, תוך התאמה אישית לצורכי הלקוח וללא פשרות על דרישות החוק. אנחנו שמים את הבטיחות שלכם מעל הכל ודואגים לרווחת העובדים והלקוחות תוך מתן אפשרות לשוויון זכויות גם עבור בעלי מוגבלויות.

  מורשה נגישות מתו"ס – מבנים, תשתיות וסביבה, או מורשה נגישות שירות – שניהם מספקים חוות דעת לגבי הנגשות והתאמות של מבנים, שירותים ציבוריים, סביבת עבודה של אנשים עם מוגבלויות וכו’. וזאת, בהתאם לקריטריונים ואמות מידה שקבועות בחוק ובתקנותיו. מורשה הנגישות של מן בטיחות ונגישות הוא בעל השכלה, ניסיון, הסמכות והרשאה הדרושים כדי לבצע את התפקיד בצורה המקצועית ביותר.

  מה עושה מורשה נגישות?

  מורשה נגישות מסייע באפיון, תכנון, בקרה, ופיקוח על יישום דרישות להנגשת השירות ללקוחות עם מוגבלות. זאת על פי דרישות חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, כך שאנשים עם מוגבלות יוכלו לצרוך שירותים אלה באופן שוויוני, עצמאי ובטיחותי.

  מורשה בטיחות צריך להיות בהכשרתו אדריכל, מהנדס, או הנדסאי, ומוכר על ידי שר הכלכלה ונציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות. עליו להיות בעל תואר אקדמאי בתחום הנוגע לנושא המוגבלויות. עליו גם לעבור קורסים, הכשות ובחינות של משרד הכלכלה.

  בין היתר, מורשה נגישות מנחה את בעל המבנה לתהליכים הבאים:

  • זיהוי חסמי נגישות בתהליכי שירות ובמתן השרות והסרתם.
  • עיצוב פנים מותאם – ריהוט, שילוט, אמצעי עזר וכדומה.
  • התאמת אמצעי מתן השירות – למשל כתוביות לחירשים, אמצעים תחושתיים במקום שלטים ללקויי ראיה וכו'.
  • הדרכת עובדים לגבי מתן שירות נגיש לאנשים עם מוגבלות.
  • ייעוץ למעסיקים המעוניינים להעסיק עובדים עם מוגבלות ולקבל לשם כך מימון מהמדינה.
  • יועץ מורשה נגישות מתו"ס ושירות לכל סוגי המבנים.
  • ייעוץ לגופים פרטיים וציבוריים.
  • רישוי עסקים לעסק קיים וחדש.
  • מתן חוות דעת ואישור נגישות.
  • ביצוע סקר נגישות להערכת הבעיות המבניות.
  • מציאת פתרונות העומדים בדרישות החוק.
  • ייעוץ לגבי תכנון וביצוע התאמות באופן אישי בהתאם לפילוח קהל.

   

  מורשה נגישות בשרות – הניסיון והמקצועיות זה מה שחשוב

  מורשי הנגישות של מן בטיחות ונגישות הם מורשי נגישות מתו"ס עם ניסיון רב בייעוץ וליווי פרויקטים גדולים ומורכבים. מעטפת השרות של צוות יועצים מומחים, מהשלבים הראשונים ועד לתום התהליך, לאחר קבלת ההיתרים והאישורים המיוחלים, הופך את התהליך המורכב הזה לנוח, קל ומהיר – כשאנחנו בתמונה.

  התהליך אינו חייב להיות מייגע ומלא מכשולים, אם הוא מנוהל בידיים הנכונות. בשביל זה אנחנו כאן.

  מורשה לנגישות השירות

  מורשה לנגישות השירות

  תפקידו של מורשה לנגישות השירות יהיה בייעוץ, תכנון, סיוע ופיקוח על יישום דרישות החוק בכל הנוגע להנגשת מקום העבודה או העסק. חברת "מן בטיחות ונגישות" תשמח לעמוד לרשותכם ולסייע בכל דרך אפשרית על מנת להבטיח כי גם בית העסק שלכם עומד בדרישות החוק ומספק את המענה הנדרש לאוכלוסייה אשר בעלת מוגבלויות כאלו ואחרות.

  על תפקידו של מורשה לנגישות השירות

  משימותיו של מורשה לנגישות בשירות הינן רבות ומתרכזות באישור והענקת הייעוץ בתחום ההנגשה של שירות ללקוחות עם מוגבלות. חשוב לציין כי על אנשי מקצוע אלו לעבור הכשרה מתאימה בתחום נגישות בשירות ותפקידם יכלול את אישור ההתאמות השונות שיבצע בית העסק על מנת להבטיח נגישות לכל לקוחותיו. בין היתר, מורשה לנגישות השירות יספק את הייעוץ הנדרש להתאמת השירות בצורה נכונה, כך שיספק את המענה הנדרש בעבור כל לקוח שעשוי להתעניין בשירות שלכם.

  בוחרים במקצועיות, בוחרים בחברת "מן בטיחות ונגישות"

  חשוב לציין כי לא כל אדם יוכל לשמש בתור מורשה נגישות, כך שמומלץ יהיה לפנות אל חברת "מן בטיחות ונגישות" על מנת שלהבטיח את קבלת שירות מקצועי זה מידיו של אדם שעבר את ההכשרה הנחוצה והוכיח את רמת מקצועיותו לא פעם. חברתנו תעמוד לשירותכם ותסייע בהנגשת השירות לכל אדם, זאת תוך התייחסות אינדיבידואלית לכל לקוח ותחום העיסוק המקצועי שלו. בחרו בשירותינו והבטיחו את העובדה כי כל לקוח יוכל ליהנות מן השירותים שאתם מציעים, זאת באופן שוויוני, עצמאי ובטיחותי. צרו קשר עם חברתנו באתר או בטלפון 052-2337718.

  למעלה

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   ּ