צרו קשר

  ּ

  מורשה בטיחות

  במן יועצים ומתכננים מעמידים לרשותכם צוות מקצועי ומומחה בתחום ייעוץ בטיחות לחברות גדולות וקטנות. לקביעת פגישת ייעוץ ראשונית, אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר בטלפון, מייל או דרך האתר

  לאור אסונות ואירועים מצערים שהתרחשו בעבר במקומות עבודה, מסחר וציבור, עלה הצורך להסדיר את נושא רישום ואישור בטיחות של מבנים. המטרה היא להגביל את הרשאים לתת אישור בטיחות בתחומים הקיימים, לגורמים מוסמכים בלבד ולנהל רישום שיכלול רשימת שמות ופרטים של מורשי בטיחות.

  מטרת אישור בטיחות

  מהי החשיבות הרבה במתן אישור בטיחות? מתן אישור בטיחות מהווה למעשה מעין אסמכתא להתנהלות תקינה של מעסיק או מנהל, בנוגע לתחומי בטיחות שונים והדוגמה הנפוצה ביותר לכך היא בטיחות אש. אישור עמידה בנהלי בטיחות אש, כנדרש על ידי החוק ורשות הכבאות, הוא תנאי הכרחי להוצאת רישיון עסק, חידושו וקבלת היתר בנייה. מלבד המשמעות הרגולטורית של אישור זה, הנהלים מבטיחים את מזעור הסיכונים הנובעים מאירועי דלקה ומהווים תשתית להתנהלות של הגורמים השונים במצבי חירום. כל זאת במטרה לשמור ולהגן על חיי העובדים והשוהים בתוך המבנה יועץ בטיחות אש.

  בכל מקום עבודה גדול, חלה חובה למנות גורם מקצועי שיהיה ממונה על תחום הבטיחות וישמש כתובת עבור העובדים, ההנהלה ושירותי כבאות והצלה בעת הצורך. עמידה בנהלי הבטיחות המחייבים היא תנאי הכרחי לקבלת אישור רישוי עסק או היתר בנייה, כאשר על האישור אמור להיות חתום גורם מוסמך. מכאן נובעת החשיבות הרבה במתן החותם לאישור בטיחות על ידי גורם מורשה.

  השאיפה כיום היא שלא כל אדם יוכל להציג עצמו כמורשה בטיחות ולקחת על עצמו את האחריות הנלווית למתן אישורי בטיחות למבנים ועסקים. יש צורך בידע נרחב בתחומי הבטיחות השונים, הכרות עם החקיקה הרלבנטית בישראל והתקנים המחייבים. תנאי הסף לקבלת ההסמכה כמורשה בטיחות, כוללים השכלה מתאימה, ניסיון ועמידה בתנאים שנקבעו בחוק. בנוסף, הצעת חוק חדשה מציבה תנאי נוסף והוא רישום בפנקס מורשי בטיחות על ידי משרד הכלכלה.

  שירותי ייעוץ בטיחות

  חברת מן יועצים ומתכננים, היא חברה בעלת ניסיון רב בתחום ייעוץ בטיחות, המספקת שירותים בפריסה ארצית רחבה, ללקוחות פרטיים, חברות ומוסדות.

  במסגרת השירותים שאנו מציעים ניתן למנות ביצוע סקר סיכונים, כתיבת תכניות ונהלים, ניהול תיקי בטיחות, הכנת תכניות להיתרי בנייה ורישיון עסק, שירות ממונה בטיחות, הטמעה, הדרכה וביצוע מעקב וניטור.

  שירותי הייעוץ ניתן במגוון תחומי בטיחות, כולל יועץ בטיחות אש, בטיחות בבנייה, אירועים, חומ"ס ונגישות.

  ליווי לכל אורך התהליך

  יועץ הבטיחות שלנו ילווה אתכם לכל אורך הדרך, החל מהשלבים המוקדמים של הכנת התכניות ועד לשלבים האחרונים וקבלת ההיתרים המיוחלים.

  במידת הצורך, נמשיך לבצע מעקב ולערוך התאמות בנהלי הבטיחות והתכניות, כמו לאחר אירוע חירום או גדילה וצמיחה של מקום העבודה הן מבחינת המבנה והן מבחינת מספר העובדים.

  למעלה

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   ּ