צרו קשר

  ּ

  יועץ נגישות

  מחפשים הנגשה לעסק או לאירוע? הכתובת שלכם היא חברת מן יועצים ומתכננים

  מפיקים אירוע גדול המיועד לציבור? עומדים לפתוח חנות או מסעדה? החוק מחייב אתכם להנגיש את השירות לטובת אנשים בעלי מוגבלויות באמצעים שונים. חברת מן יועצים ומתכננים, מתמחה במתן ייעוץ בטיחות ונגישות עבור לקוחות גדולים וקטנים כאחד. שירותי הייעוץ מותאמים באופן אישי לכל לקוח, בהתאם לצרכים הייחודים של המבנה ו/או סוג השירות תוך עמידה מלאה בדרישות החוק.

  הנגשה על פי החוק

  על פי החוק בישראל, יש לדאוג להנגשת מבנה ושירותים עבור אנשים בעלי מוגבלויות. מטרת החוק היא חברתית והוא נועד להבטיח שוויון זכויות עבור המשתייכים לאוכלוסייה זו. לשם כך, יש לוודא ששירותים ציבוריים ושירותים פרטיים (כמוגדר בחוק) יהיו מונגשים. החוקים הרלוונטיים לנושא זה הם חוק התכנון והבנייה וחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות.

  מי חייב על פי החוק?

  חובת ההנגשה חלה על מקומות ציבוריים (כגון מוסדות לימוד וגנים, מוסדות תרבות וכן הלאה), מקומות עבודה ובנייני מגורים הכוללים מינימום 6 דירות. חובת ההנגשה חלה גם על שירותים מסוימים כולל שירותי בריאות, דת ואף אינטרנט.

  האחראים על ההנגשה הם בעלי המקום, בין אם מדובר בבעלים של עסק פרטי, מנהלי מוסד או רשות עירונית. הפרת חובת ההנגשה יכולה לגרור הגשת תביעה פלילית ותשלום פיצויים וקנסות בסכומים גבוהים.

  הנגשת מבנה או שירות יכולה להערים קשיים בפתיחת עסק חדש, חידוש רישיון עסק וקבלת היתרי בנייה. הליך ההנגשה נמשך זמן ומצריך ידע מקצועי, חשיבה, תכנון, משאבים, יישום בשטח ועמידה בתנאי הבירוקרטיה ודרישות החוק. חברת מן יועצים ומתכננים, מציעה את שירותיה תוך הבחנה בין סוגי המבנים השונים והשירותים המחויבים בהנגשה, ומעמידה לרשותכם יועץ נגישות מורשה ובעל ניסיון.

  שירותי יועץ נגישות

  השירותים שאנו מציעים כוללים את התחומים הבאים:

  • ייעוץ נגישות להיתרי בנייה.
  • ביצוע סקרי נגישות.
  • נגישות מבנים.
  • עריכת תכניות נגישות.
  • ייעוץ נגישות לרישוי עסקים.
  • נגישות אירועים.

  כמו כן, בין תפקידיו של יועץ נגישות ניתן למנות התאמת השירות והנגשתו באמצעות עזרים שונים וכלים מקצועיים ואישור התאמות המבנה והסביבה, לרבות כניסה למבנה, חנייה, מעלית וכן הלאה.

  היועץ חייב להיות בקיא בסעיפי החוק המחייבים והדרישות הרגולטוריות ולהיות בעל ניסיון ביישום פתרונות פרקטיים והתאמתם לסוגי השירותים השונים, בין אם מדובר בלקוח פרטי, עסקי או ציבורי.

  אנו מאמינים שבאמצעות הנגשת השירות, תוכלו להרחיב את מאגר הלקוחות, להגדיל רווחים ולפתוח את הדלת לעובדים מוכשרים היכולים לתרום רבות לקידום העסק.

  אנו נדאג לייעוץ, תכנון וליווי כדי לבצע את תהליך ההנגשה בצורה יעילה וחכמה, ללא עלויות מיותרות ובהתאמה מלאה לדרישות החוק.

  יועץ נגישות

  הנגשת העסק מאפשרת לאנשים עם מוגבלויות להשתמש בשירותים של העסק שלכם וגם בעיקר מאפשרת לכם לפתוח את העסק בפני לקוחות פוטנציאלים רבים נוספים, לחזק את התדמית של העסק שלכם כמקום מסביר פנים שכדאי לעשות איתו עסקים ובעיקר – הופך אתכם לשומרי חוק. וזאת, מכיוון שהנגישות מוגנת בחוק כבר משנת 2005. מחפשים אחר יועץ נגישות עברו העסק שלכם? חברת מן בטיחות ונגישות מעניקה ייעוץ נגישות מקצועי ומנוסה – בעת ניהול פרויקטים גדולים ומורכבים משלב התכנון ועד לשלב הבנייה.

   

  יועץ נגישות משפר את איכות החיים – של בעל העסק

  לכל אדם מגיעה הזכות לחיות בשוויון, כבוד, נוחות ועצמאות. לכן נקבעו הסדרי נגישות שיאפשרו לאנשים עם מוגבלות להשתתף ולהשתלב בחברה ובכל הפעילויות המותאמות לאוכלוסייה הרגילה.

  יש אנשים רבים שאינם מוגדרים כ"אנשים עם מוגבלות", והם עדיין זקוקים להנגשה. למשל:

  • אימהות עם עגלות ילדים
  • אנשים כבדי משקל
  • אנשים עם מוגבלות זמנית – שבר ברגל למשל.

  אז מה תרוויחו כשתנגישו את העסק שלכם? הגדלת מספר הלקוחות היכולים לקבל שרות בעסק, הימנעות מתביעות אזרחיות ופליליות, שיפור התדמית של העסק בעיני הסביבה בכלל והלקוחות בפרט ולבסוף – תהיו אזרחים שומרי חוק.

  מטרת ההנגשה היא להפוך את כל סוגי הפעילויות, הבילויים והעסקים לכאלה שכל אחד יכול להשתתף בהם. גם אדם חירש, שזקוק לשפת סימנים או לכתוביות, או לקויי ראיה, הזקוקים לסימנים תחושתיים לאורך הדרך. יש צורות רבות ושונות להנגשה, שתתאים לסוג העסק שלכם ולקהלי יעד שונים.

  קיימים סוגים שונים של הנגשה שתצטרכו להכיר כדי לעמוד בתקנות הנגישות, ביניהן תקנות התכנון והבנייה הכוללות בניין חדש, בניין קיים, תשתיות חוץ ופנים הבניין ועוד. תקנות נגישות השירות העוסקות בעיצוב פנים, הדרכות עובדים לשרות נגיש, הנגשת מוקדים טלפונים, הנגשת מידע ועוד.

   

  להפוך את העסק שלכם למקום מוצלח יותר

  שרותי הנגישות של מן בטיחות ונגישות כוללים יעוץ נגישות להיתרי בניה ולרישוי עסקים, לעריכת סקרים ותכניות נגישות, לאירועים ולמבנים פרטיים או ציבוריים. חברות גדולות וגופים ציבוריים רבים כבר נהנו מהשרות של צוות המומחים שלנו. נשמח לעמוד גם לרשותכם.

  מורשי נגישות מתו"ס (מבנים, תשתיות וסביבה) מייעצים לכם כיצד להנגיש את העסק, האירוע, המבנה, או המרחב הציבורי והמסחרי – וזאת, עבור אנשים עם מוגבלויות. על יועץ נגישות מתו"ס להיות מהנדס, או אדריכל, או אדריכל נוף. מעבר לכך, עליו להיות רשום בפנקס המהנדסים והאדריכלים, עליו להיות בוגר קורס מורשי נגישות – כולל בחינת סיום ורישום בפנקס מורשי נגישות של משרד הכלכלה. חברת מן בטיחות ונגישות מעסיקה יועצי בטיחות ומורשי נגישות מתו"ס, בעלי ניסיון בייעוץ וליווי פרויקטים גדולים ומורכבים.

  יועץ נגישות מתו"ס – להנגשה בהתאם לחוק

  מורשה נגישות מתו"ס נותן ייעוץ לגבי מבנים – כולל השטח הכלול בתוך התוכנית והכוללים מבני מגורים, מבני ציבור, תעשייה וכו"ב. בתחום התשתיות, תפקידו לייעץ לגבי כבישים ומדרכות, דרכים ורציפים, תשתיות תת-קרקעיות ועוד. בתחום הסביבה, הייעוץ יתקיים לגבי שטחים ציבוריים גדולים כגון יערות, פארקים, נהרות, מסלולי טיולים וכו'.

  הנגשת מרחבים ציבוריים, מבנים פרטיים וציבוריים וכמובן עסקים שונים הופכת את השימוש בהם לאפשרי – עבור כ-20 אחוזים מהאוכלוסייה שצריכים מתקנים מותאמים להם במיוחד והחוק מעוניין להגן עליהם ולשלב אותם בכל הפעילויות האפשריות.

  אך לא מדובר רק באנשים עם מוגבלויות, אלא גם בקשישים, אימהות עם עגלת תינוק, ואנשים עם מוגבלות זמנית – למשל נקע ברגל, שלא מאפשר להם ללכת.

  כשאתם מבקשים ייעוץ של מורשה לנגישות מבנים, תשתיות וסביבה (מתו"ס), הוא יגיע כדי לשמש גורם מבקר, מפקח ומאשר בהליכי רישוי ובנייה, רישוי עסקים וביצוע פעולות בנייה במקום קיים ובמקום הנותן שירות לציבור כדי שתעמדו בכללי הנגישות כפי שהוגדר בחוק.

  מבנים, תשתיות וסביבה – נגישים לכל אחד

  המרחב עליו אתם אחראים, חייב להיות מונגש על פי חוק. בין אם מדובר במרחב ציבורי, בניין מסחרי, בניין מגורים או עסק, אתם מחויבים לעמידה בתקנים ובהוראת החוק, כדי ליצור מרחב המאפשר שימוש מכבד ומותאם לכל האוכלוסייה. פנו לאנשי מקצוע מוסמכים, מנוסים ומורשים – צרו קשר עם מן בטיחות ונגישות וקבלו ייעוץ מצוות המומחים המנוסה שלנו.

  לתיאום פגישה עם יועץ נגישות מומחה, אנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים ליצירת קשר ונדאג לחזור אליכם בהקדם.

  יועץ נגישות מתו"ס

  מחפשים בגוגל: יועץ נגישות מתו"ס? בהתאם לחוק הנגישות, על עסקים ונותני שירות שונים להנגיש את הנכסים לבעלי מוגבלויות. בשנים האחרונות אנו רואים כיצד המודעות לנגישות עבור מגוון אזרחי הארץ הולכת וגדלה. החותמת הסופית לכך הינה החוקים שנחקקו – מתוך מטרה לאפשר לכלל האנשים בארץ להתנהל בנוחות ולשמור על עצמאות. מעוניינים גם אתם בשירותיו של יועץ נגישות? צרו קשר עם חברת מן בטיחות ונגישות. חברה זו מציעה מענה מקצועי ואיכותי למגוון לקוחות פרטיים, ציבוריים ועסקיים.

  יועץ נגישות מתו"ס: היבטים שונים

  מתוך רצון להנגיש את המוסדות הציבוריים, בנייני המגורים, המפעלים וכן הלאה עבור כלל האוכלוסייה, נוצר חוק הנגישות. חוק זה מחייב עסקים המספקים שירות להיות נגישים לכל האזרחים – בייחוד בעלי המוגבלויות.

  כדי שתוכלו גם אתם להנגיש את העסק בבעלותכם, יש לפנות אל יועץ נגישות מתו"ס. החל מביצוע סקרי נגישות למבנים, הגשת דו"חות לפי תכנית הבניה, אישור תכניות להיתר בניה וטופס אכלוס, התאמת הנגישות לפי הדרישות וכן הלאה – אין ספק שלכך תהיה השפעה על המחיר עבור שירותים אלו.

  יועץ נגישות לעסקים

  בבואכם להגיש בקשה לקבלת רישיון עסק, יהיה עליכם לעמוד בתנאים של חוק התכנון והבניה. חלק בלתי נפרד מכך כולל את הנגשת העסק לבעלי מוגבלויות. זאת מתוך מטרה לשמור על כבוד האדם וחירותו. כדי לבצע היבט זה כהלכה, יש להסתייע בשירותיו של יעוץ נגישות לעסקים. שירות זה מציעה חברת מן בטיחות ונגישות. החברה מחזיקה בניסיון רב בתחום זה. לקבלת פרטים נוספים, מוזמנים ליצור קשר בהקדם.

   

  למעלה

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   ּ