צרו קשר
ּ

בטיחות באירועים המוניים

תכנון בטיחות באירועים המוניים ייעשה תוך בניית תכנית בטיחות מתאימה, על פי דרישות המשטרה, ובשיתוף פעולה מול הרשות מקומית, כבאות והצלה וכו'. הכנת תכנית בטיחות לאירוע המוני היא קריטית להצלחת האירוע – כמו גם לאפשר למבקרים בו ליהנות ולבלות. מן בטיחות ונגישות מתכננים ופועלים מתוך ניסיון רב שנים ובשיתוף פעולה עם הגורמים הרלוונטיים השונים – כדי להפוך את האירוע שלכם למוצלח ובלתי נשכח.

 

איך לוודא בטיחות באירועים המוניים

אירוע המוני יכול להתקיים ביוזמת הרשות המקומית או מפיקים פרטיים. הוא יכול להימשך כמה שעות או כמה ימים. הוא יכול להיות הפנינג, או פסטיבל, או מופע ענק, הוא יכול להיערך במיקום אחד, או להיות פזור על פני מיקומים נפרדים.  לרוב, תכנון אירוע המוני ידרוש מצוות יועצי הבטיחות לעבוד מול קבלנים וספקי שירותים הנמצאים בשטח האירוע, לבצע סקר סיכונים ומפגעים ולבסוף – לתת אישור בטיחות סופי כדי לקבל אישור לקיום האירוע גם מהמשטרה ומיתר גורמי הרישוי.

נשמע מורכב? זה אכן מעט מורכב – ובצדק. לצערנו, תקנות הבטיחות לאירועים נוצרו בגלל מקרים קשים של פגיעה בחיי אדם בעקבות אי קיום נהלי בטיחות תקינים באירועים המוניים בארץ בעבר.

מלבד בדיקה של פתחי הכניסה והיציאה ממתחם האירוע, מעברי החירום השונים ומענה למקרי חירום ושריפות, נהלי הבטיחות בעת תכנון אירוע כוללים התייחסות גם לשלל האלמנטים העשויים להיות מוקמים לצורך שימוש בזמן האירוע.

אלמנטים אלו כוללים למשל: אוהלים, גשרי תאורה, במות ומתקני במה, גדרות, שלטים, מסכי הקרנה, שימוש בגז לבישול או למטרות אחרות, שימוש תקני ובטוח בחשמל ומים ועוד.

 

בטיחות באירועים המוניים – פיקוח אישי וצמוד

חברת מן בטיחות ונגישות בעלת ניסיון והסמכה לליווי של תהליכי ההקמה והפירוק בשטח, ניהול סיכונים בזמן האירוע, אספקת פתרונות בזמן אמת ושמירה על קשר רציף וישיר עם המשטרה, כיבוי האש, הרשות מקומית וכדומה. מעטפת רחבה של מומחי בטיחות מתחום בטיחות האש, הנגישות, בטיחות מבנים ועוד מבטיחים שהאירוע שאתם מתכננים יקבל את כל האישורים הדרושים, שאתם תהיו רגועים ושהאירוע שלכם יתקיים במתחם בטיחותי ומוגן.

 

למעלה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ